День української хустки
7 грудня відзначається День української хустки. Вона здавна вважалася оберегом і символом патріотизму, свободи та любові. Тому активістки, які запровадили свято, ставили за мету відродження національних традицій і донесення історичних фактів про цей предмет гардероба.
Перші хустки, які почали носити українки, мали чистий білий колір. А ось кольорові малюнки прийшли до нас із Туреччини. Зараз деякі бренди повертають моду на хустинки та включають їх у свої колекції.
Дане свято відзначають із радістю і у нашій школі. Непорушною є традиція носіння хусток дівчатами у цей день.
Незабутня зустріч учнів початкової школи із Святим Миколаєм у його Резиденції "Криве озеро".
Свято Миколая - одне з найочікуваніших свят у році, перед яким усі діти намагаються бути якомога чемнішими, поводитися гідно, краще вчитися, бути працьовитими.
Учні 1-4 класів (класні керівники: Галина Кулинич, Марія Дудяк, Ніна Волошин, Люба Мелешко) зустрілись із Святим Миколаєм у його Резиденції "Криве озеро". Тут діти дуже активно і весело провели час. Із шеф-кухарем готували піцу, оздоблювали кейс-попси, робили паперові іграшки, писали побажання для воїнів ЗСУ. Школярі декламували вірші Миколаю, весело із ним танцювали. Дуже діти сподобались Святому і тому Миколай обіцяв завітати до них у школу. Так і зробив.
Діти щиро вдячні Святому Миколаю за щедрі дарунки і вдячні нашим ЗСУ за те, що оберігають їх спокій.
Святий Миколай у дошкільнят
Під час заняття з християнської етики, на якому діти ознайомлювалися з історією та традиціями свята, яке люблять усі дітлахи,до них завітав Святий Миколай. Дошкільнята вміло та активно співали пісні та розповідали вірші,які напередодні вивчали на заняттях з музики та розвитку мовлення.
Пишаємося переможцями олімпіад
Уже позаду два етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад у нашій громаді. Школярі Глиницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів у цьому навчальному році нас не підвели та виправдали сподівання своїх учителів. Щиросердечно вітаємо наших учнів-призерів та їх невтомних наставників:
Осіпову Кароліну із І місцем з математики (учителька Наталія Варжнікова), ІІІ місцем з англійської мови (учителька Світлана Марко ) та І місцем з основ правознавства (учителька Ольга Міщишин) у І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади та із ІІ місцем із основ правознавства у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.
Каракевич Андріяну із І місцем з математики (учителька Валентина Маланчак) у І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади та ІІІ місцем з математики у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.
Ковалик Діану із ІІ місцем із основ християнської етики (учителька Наталія Фульмес) та ІІІ місцем із хімії (учителька Марія Мелешко) у І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.
Семерак Ірину із ІІ місцем з біології (учителька Марія Мелешко) у І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.
Семенцул Вікторію із ІІ місцем з української мови та літератури (учителі Наталія Ваньо та Андріана Майстришин) у І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.
Сумку Максима із ІІІ місцем з географії (учителька Любов Варжнікова) та ІІІ місцем з історії (учителька Ольга Міщишин) у І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.
Наші досягнення з географії
Інтернет-олімпіада - це особливе випробування, яке не просто тестує знання учнів, а гартує їхню зібраність та самостійність. Олімпіада додає знань, відкриває щось нове, те чим би ніколи не поцікавився у звичайному житті. Підготовка до змагань вчить бути терплячим та завзятим, адже певний матеріал зовсім нелегко засвоїти. А нагороди додають величезної впевненості у своїх знаннях. Онлайн-олімпіада вчить самодисципліни, тайм-менеджменту, відкриває нові горизонти.
Наші досягнення з української мови та літератури
Інтернет-олімпіада "На урок" - цікавий інтерактив для учня та зручний інструмент контролю знань школярів для вчителя. А також це ще одна можливість для дітей проявити себе, показати свої знання і можливості.
Учні 9, 11 класу нашого навчального закладу взяли участь в XVI Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з української мови. Діти показали реальний рівень своїх знань, за що отримали заслужені нагороди.
Виховна година на тему: "СНІД - чума ХХІ століття".
1 грудня у нашій школі класним керівником Мелешко М.І.з учнями 10 класу була проведена виховна година на тему: "СНІД-чума ХХІ століття". Це символічна дата, адже 1 грудня - це Всесвітній День боротьби з СНІДом.
Діти повторили інформацію, яку вивчали на уроках біології і основ здоров'я про шляхи передачі хвороби і профілактику, передивились відеоролик на тему:"Що я ще не знаю про ВІЛ/СНІД?", поділились враженнями від перегляду відеоролика, назвали основні правила профілактики даного захворювання. До одягу кожен учень і класний керівник прикріпив собі червону стрічку, як символ боротьби зі СНІДом. Учні тим висловили свою підтримку, співчуття і переживання тим, хто хворий на СНІД або ВІЛ-інфікований.
Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ(вірус імунодефіциту людини) і його кінцева стадія - СНІД( синдром набутого імунодефіциту). СНІД - особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.
Чи потрібно людині, яка живе у сучасному світі, знати про ВІЛ і СНІД? Один мудрець сказав: "Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника - ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе - можливо ти виграєш. Якщо знаєш і себе, і супротивника - перемога буде на твоєму боці". Цим супротивником для людства є ВІЛ/СНІД: про нього потрібно знати все, щоб убезпечити себе і своїх близьких, а також допомогти тим, кого ще можна врятувати.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) констатує: понад 50 мільйонів жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, понад 20 мільйонів - вражені СНІДом, 16 мільйонів - пішли у засвіт. Кожного дня у світі інфікується 15 - 16 тисяч осіб, переважно молодого віку. Однак людство, як і багато років тому, не хоче всерйоз сприймати той факт, що живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного.
Зусилля вчених спрямовано на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ передчасно. СНІД несе реальну смертельну загрозу людству. Це інфекційне захворювання здатне за 10 - 20 років поставити рід людський під загрозу вимирання.Тож бережімо себе і своїх рідних!!!Будьте здорові!!!
Вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років
Голодомор 1932 - 1933 років - одна з найжахливіших сторінок в історії України. Дослідники цього жахіття вважають, що Голодомор був викликаний насамперед спробою російсько-комуністичного режиму, що окупував на початку 20-х років Україну, покарати українців за їхні прагнення до свободи, бути господарями на своїй землі.
24 листопада, у нашій школі, пройшло ряд заходів, на яких вшанували мільйони загиблих від голодної смерті. У кожному класі, починаючи від найменших, були проведені патріотичні години виховання, дітьми було виготовлено "Незабудки пам'яті" і запалено свічки пам'яті.
Урок пам'яті про Голодомор
24 листопада вчитель географії Любов Варжнікова провела у 7 класі урок пам'яті про Голодомор.
Школярі переглянули відео ролики, виконали онлайн-тест, дізналися про ті рецепти, які використовували українці щоб вижити під час Голодомору, згадали безліч прислів'їв та приказок про хліб.
Урок був гарно проілюстрований, покликаний пробудити у дітях співчуття та милосердя.
Ми і мода
Мода для кожного з нас є частиною внутрішнього світу. Варто вимовити це слово - і в уяві постає зміна зразків одягу. Але суть її набагато глибша.
Це вміло показали першокласники (класний керівник Г.С. Кулинич) на завершенні тижня "Мода". Цікаві ігри, вправи, дотепність, фантазія малюків, подарували батькам приємні миті відпочинку.
Екскурсія учнів 3-4 класів в Еко Татко с.Шегині
Давно так склалося в Україні, що хліб у хаті - це достаток, добробут, упевненість у завтрашньому дні. З роду в рід народ наш виховує своїх дітей у пошані до хліба, прищеплює їм поняття "Хліб святий".
Щоб відчути свіжий запах хліба, власноруч його замісити, наділити енергією, учні 3 класу ( класний керівник Н.В.Волошин) та 4 класу (класний керівник Л.О.Мелешко) побували на екскурсії у с.Шегині, в Еко Татко.
Діти взяли участь у майстер-класі з випічки справжнього хліба з висівками, замішаного на сироватці, спеченого у глиняній печі на дровах .
Поки хліб випікався, учні побували на кордоні, ознайомились із міжнародним пішохідним переходом. Весело провели карооке.
Із масою цікавих вражень, із власноруч створеним хлібом, діти щасливі повернулись додому.
Військово-патріотичний захід для учнів старших класів
22 листопада у нашому навчальному закладі відбувся військово-патріотичний захід для учнів старших класів. Даний захід проводили ПОГ СВГ ВП Яворівського РВП ГУНП у Львівській області капітан поліції Ханик Ростислав Вікторович, старший ДОП ВП Яворівського РВП ГУНП у Львівській області капітан поліції Горгут Надія Степанівна та ПНВ-НВМО ВПС "Краківець" капітан Строган Роман.
На заході висвітлювались питання різної тематики: проговорювались теми з нагоди дня Єдності та Гідності українського народу, куріння неповнолітніми, володіння неповнолітніми особами мопедами та мотоциклами, практичне проведення заходів військово-патріотичного виховання.
Діагностування рівня шкільної мотивації та адаптації учнів 5 класу
22 листопада у Глиницькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів соціальним педагогом Л.А.Хоростіль проведено діагностичну роботу з учнями 5 класу «Рівень шкільної мотивації та адаптації». Для цього вчителем була застосована проективна методика «Дерево».
Виховна година у 9 класі "Революційний Майдан!"
З метою національно-патріотичного виховання дітей, у нашій школі 21 листопада відзначили День Гідності та Свободи. З учнями 9 класу, під керівництвом класного керівника Ковалик Н.С., було проведено виховну годину на тему: "Революційний Майдан", під час якої діти мали можливість переглянути відеоролик та презентації про події на Майдані у листопаді 2004 та 2014 років. Учні декламували вірші та підготували флешмоб "Ми - молодь, гідні жити в мирі і свободі".
Бережімо пам'ять про подвиги наших Героїв!
Урок толерантності у 3 класі
16 листопада - Міжнародний день толерантності. З нагоди цього свята у 3 класі ( класний керівник Н.В.Волошин ) Глиницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено урок толерантності.
Учні брали активну участь в іграх, обговорювали ситуації, які допомагають зрозуміти людей, які не бачать і не чують. Цікавою була вправа "Асоціативний кущ". На кожну букву слова ТОЛЕРАНТНІСТЬ, учні називали рису характеру. Потім із цих рис утворили квітку толерантності.
Після уроку діти візьмуть із собою у життя добрі наміри, якості, робитимуть добро, дотримуватимуться "межі толерантності".
День української мови та писемності
16 листопада, у нашому ЗЗСО, учні 9 класу разом із вчителем української мови та літератури Федик І.С. та музкерівником
Хоростіль Л.І. підготували і провели літературно - музичну композицію "Із чорнобривців сплетена душа моєї мови". З уст дев'ятикласників линули віршовані рядки, в яких діти висловлювали свою любов до рідної мови, а також слова подяки тим, хто зараз береже наш спокій. По-сучасному у виконанні ансамблю дівчат звучали пісні"Чорнобривці", "Виростеш ти, сину...", "Батьківська мова". Мелодійні композиції, сповнені патріотичною енергетикою, линули до глядачів.
Особливий гість заходу - Нестор Літописець розказав всю історію становлення рідної мови як державної мови України.
Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.
Батьківські збори-тренінг "Стежиною батьківської мудрості."
Класний керівник учнів 2 класу Дудяк М.В. провела батьківські збори-тренінг "Стежиною батьківської мудрості". Батьки мали можливість поглибити свої знання у питанні морального виховання, поділитись досвідом сімейного виховання, ознайомитись із стилями спілкування в родині, отримали інформацію щодо фізичного і психологічного виховання здорового підростаючого покоління.
Були проведені такі види вправ: " Знайомство", "Очікування", "Правила роботи в групі", конкурс "Народна мудрість", "Галявина виховання", вправа "Мух краще ловити на мед". Також було проведено тест "Які ви батьки", анкетування "Життя вашої дитини в родині". Батьки також написали лист до себе у майбутнє, який буде відкритий через 2 роки. На завершення усі поділились своїми думками щодо їх очікувань, пригадали важливі правила спілкування з дитиною.
День доброти
13 листопада весь світ відзначає «День доброти». Це свято в першу чергу для тих, хто на
власному прикладі, роблячи добрі справи, показує, що ми всі – люди і повинні допомагати один одному. Особливо тим, хто потрапив у біду.
Дуже цікаво та захопливо провели цей день учні початкової школи Глиницького ЗЗСО І-ІІІ
ступенів.
Першокласники ( кл. кер. Г.С.Кулинич) розпочали його з ранкової зустрічі " День починається з добра". Переглянутий мультик, розмальовки, тест-вікторина "Добро крокує по планеті" допомогли дітям зрозуміти наскільки важливо бути добрим. І не тільки сьогодні, причому безмежно і безкорисливо.
У 2 класі ( кл. кер. М.В.Дудяк ) проведено цікавий урок доброти під гаслом "Хай світом править тільки доброта." Діти складали чарівну книгу доброти, будували будинок добрих слів, створювали асоціативний кущ із словом "добро", на своїх долоньках писали "теплі" слова, грали гру "Добре та зле", виконували вправу "Незакінчене речення", працювали зі скринькою народної мудрості, складали абетку гарних слів. Завершили урок чудовою піснею "Добрим бути".
Третьокласники дізналися про історію цього свята. День доброти - чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Діти розповідали про свої добрі справи. У класі зробили "стежину доброти" ( сліди, на яких записані добрі вчинки). Дружно працювали над різними завданнями та ситуаціями даної тематики. Учні чітко усвідомили, що тільки добро врятує світ.
Учні 4 класу роздумували над словом доброта, висловлювали свої асоціації з цим словом, брали участь у вікторині, бажали один одному добра.
День синички
Серед осінніх свят є і свято для наших пернатих друзів - птахів. Учні 3 класу (класний керівник Н.В.Волошин) цікаво провели його. Вони заздалегідь готувались до нього: шукали цікаву інформацію про синичок, малювали малюнки, підготували приказки та прислів'я, ребуси. Також діти робили аплікацію, провели гру "Поети", склали сенкан про пташку. Дівчатка виконали роль синичок, між якими відбувся діалог (оповідання "Поспішай, синичко!").
Всесвітній день науки
10 листопада - Всесвітній день науки. У цей день третьокласники (класний керівник Н.В.Волошин) провели урок експериментів та досліджень. Робили це з великою цікавістю.
Діти також більше дізналися про українських науковців. Учні переглянули відео про винаходи українців за часів існування нашої держави. Третьокласники поділились своїми фантастичними думками про те, що у майбутньому хотіли б винайти вони. Дуже цікаві їхні ідеї.
Учні переконались, що наука - це магія, яка захоплює усіх і що дуже важливо здобувати міцні знання.
Зустріч-тренінг у 1 класі
Учитель 1 класу, Кулинич Г.С., Глиницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів провела зустріч-тренінг з батьками своїх вихованців. Розпочали її із вправи "Перевтілення", що допомогло створити позитивний настрій запрошених. Батьки ділилися думками , чого очікують від своєї дитини у школі.
Відбувся обмін думками щодо організації нового освітнього простору для успішного навчання школярів.
Засідання МК учителів початкових класів
" Зробіть усе, що можете, застосувавши те,
що знаєте, знаходячись там, де ви є."
В. Сухомлинський
8 листопада у Глиницькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулося засідання МК учителів початкових класів. Педагоги обговорювали роль учителя НУШ, ділилися досвідом планування часу, змісту освітньої діяльності, вибору необхідних інструментів та матеріалів.
Адаптація учнів 1 класу до умов навчання у школі
Шкільна адаптація - це пристосування дитини до вимог школи й умов шкільного навчання, які для неї є новими, незвичними, порівняно з умовами дитячого садка або сім'ї.
На думку Л.А. Венгера, бути готовим до школи - не означає вміти читати, писати і рахувати, але це означає бути готовим всьому цьому навчитися.
У нашій школі, соціальним педагогом Хоростіль Л.А., проведено діагностичну роботу у 1 класі, щодо шкільної адаптації учнів до умов навчання у школі.
Місячник шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно"
Упродовж жовтня у Глиницькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів проходив місячник шкільних бібліотек під гаслом "Вірю в майбутнє твоє ,Україно". Шкільним бібліотекарем Криворучко Т.Я оформлено книжкову виставку "Моя незламна Україна", проведено конкурс малюнків " У моєму серці Україна".
Цікавою була посвята в читачі наших другокласників. Бібліотекар разом з класним керівником Дудяк М. В. провели свято "Моя Україна". Діти подорожували до безмежного "Королівства книги", брали участь у казковій вікторині, відгадували загадки , складали прислів'я та приказки. Другокласники довели, що вони гідні називатися читачами бібліотеки.
Ранкова молитва у шкільній каплиці
Сьогоднішній день у нашій школі розпочався із спільної молитви за здоров'я, мир в Україні та перемогу над ворогами. Отець Степан Грицан, школярі та педагоги молилися вервицю до Матері Божої Неустанної Помочі біля чудотворної ікони Матері Божої Глиницької.
Після благословення та настанов о.Степана, розпочали освітній процес.
Всесвітня акція" Мільйони дітей моляться вервицю"
20 жовтня діти та вчителі усієї школи молились ВЕРВИЦЮ за справедливий мир у світі та перемогу України над ворогами. Спільна молитва відбулася у рамках всесвітньої акції " Мільйони дітей моляться вервицю". Захід організувала учителька основ християнської етики - Наталії Фульмес. Вервицю очолили місцевий парох о. Степан Грицан та настоятель каплиці Різдва Пресвятої Богородиці ксьондз Тадеуш.
Молитву завершили піснею "Як ласкаво дивиться Марія".
Свято осені у дошкільників
20 жовтня, напередодні осінніх канікул,у дошкільній групі Глиницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів,було проведено "Свято осені" ( вихователь Наконечна Д. О.,музичний керівник Хоростіль Л. А.). Атмосфера свята була наповнена барвами осені,а програма заходу була яскравою,з танцювальними номерами та музичними композиціями.
Всесвітній день здорового харчування у початковій школі
16 ЖОВТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ
Здорове харчування — це не тільки добре самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, але й любов та повага до себе, це прагнення до здорового і тривалого життя.
Дедалі більше українців прагне споживати здорову їжу: ретельно вивчає інформацію про склад продуктів і готує вдома смачні страви з натуральних продуктів, обмеживши додавання некорисних інгредієнтів, таких як сіль, цукор та надмірна кількість жиру.
В організмі людини немає практично жодного органу і системи, нормальна життєдіяльність яких не залежала б від харчування.
Без уваги не залишився цей день у початкових класах Глиницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Учні 1-4 класів ( учителі Кулинич Г.С., Дудяк М.В., Волошин Н.В., Мелешко Л.О.)говорили про важливість вибору продуктів харчування, правильне їх поєднання при споживанні.
Серія мультфільмів розповіла про здорові та не дуже продукти. Цікаві ігри та вікторини допомогли у виборі корисного. Підготовлені дітьми тарілки фруктів не тільки гарно виглядали, а й добре смакували.
Всесвітній день хліба очима дошкільнят
16 жовтня - Всесвітній день хліба.
Хліб один з найпопулярніших продуктів у світі,без якого не обходиться жоден день нашого життя. Тому не дивно,що у нього є і своє свято- Всесвітній день хліба.
У дошкільній групі Глиницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів, під керівництвом вихователя Наконечної Д.О., на занятті з розвитку мовлення, дошкільнята виготовляли лепбук "Хліб - усьому голова".
Під час його виготовлення вони дізналися багато цікавих фактів про хліб,розширювали свій словниковий запас,а також ознайомилися з тим,що хліб - це цінний продукт харчування,це святиня народу.
Знай свої права, дитино
16 жовтня у 7 класі Глиницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів класним керівником Маланчак В.С., була проведена година спілкування " Знай свої права, дитино".
Учні ознайомилися з основними правами та обов'язками, навчилися бути дисциплінованими та захищати себе, а також знати і поважати закони України.