Зустріч з прикордонниками

   26 квітня у нашому закладі відбулася зустріч учнів 10-11 класів з військовослужбовцями  відділу прикордонної служби "Краківець".

  Начальник відділення інспекторів прикордонної служби, старший лейтенант Остап-Іван Ковальчук та помічник начальника відділення моніторингу обстановки, старший лейтенант Роман Строган провели бесіду, присвячену героїзму прикордонників під час відбиття збройної агресії з боку рф. А також на практиці продемонстрували  можливості військового спорядження та амуніції. Учні відчули вагу  захисної плити бронежилету, приміряли захисний шолом, потримали у руках справжню зброю, яка побувала у боях.

   Дякуємо нашим воїнам за такий неоціненний досвід, за мир  і спокій, які вони бережуть для нас. 

   Слава Україні! Героям слава!

   

І слово, і пісня, матусю, тобі

  27 квітня, на базі Краковецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Р. Шухевича відбувся окружний етап конкурсу "І слово, і пісня матусю тобі". Участь у цьому конкурсі взяла наша  учениця 8 класу - Осіпова Кароліна, яка виконала пісню "Моя мамо".

   Бажаємо Кароліні перемоги в наступному етапі конкурсу.

Наша гордість

 Вітаємо переможців ІІ етапу районного конкурсу

"Писанковий розмай.

 Юрчика Дениса , учня  3 класу (вч.Мелешко Л.О.) - диплом ІІ ступеня.

 Ільо Вероніку, ученицю 4 класу (вч. Кулинич Г.C.) - диплом ІІ ступеня

 Шиян Анастасію, ученицю 8 класу (вч.Ковалик Н.С) - диплом ІІІ   ступеня.

Наші перемоги

До Всесвітнього Дня Землі вчитель географії Любов Варжнікова разом із шестикласниками взяла участь у Всеукраїнському конкурсі "Година Землі". Конкурс допоміг побачити школярам, наскільки чудовою, проте беззахисною є наша планета

Наші будні

  28 березня соціальним педагогом Л. Хоростіль в 11 класі була проведена анкета "Мої життєві та професійні плани",  в 10 класі - анкетування "Схильність до шкідливих звичок". Шкідливі звички - ряд звичок, що є шкідливими для організму людини. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично.

Писанковий розмай

    Цього  тижня в нашій школі пройшов І етап виставки - огляду "Писанковий розмай".

Кращі роботи будуть представляти нашу школу на районному огляді.

Всесвітній день здоров'я.

6 квітня вчитель Варжнікова Л.В. провела у 5 класі урок-квест "Гра-мандрівка до країни Вітамінів". Цікава презентація, зупинки-лабіринти, загадки і ребуси довели школярам важливість раціонального харчування. А "фруктова" перерва додала смаку, неймовірного аромату і безцінної користі малим дослідникам.

Наша волонтерська діяльність

    Окопні свічки виготовлені маленькими рученятами наших школярів вже зігрівають чоловіків-військових ЗСУ в холодних окопах.

    Разом до перемоги!!!

Засідання атестаційної комісії І рівня

Засідання педагогічної ради

             17 березня відбулось засідання педагогічної ради, на якому розглядались  питання:

 
 1) Про використання інтерактивних технологій навчання на уроках інформатики у 8-11 класах;
2) Про роботу вчителя Ваньо Н.П. над методичною проблемою «Розвиток зв
язного мовлення на уроках української мови»;                                                                                                               
3) Про використання інноваційних методів навчання на уроках фізики.                                           

4) Про підготовку до організованого закінчення навчального року.                

 

Кольоровий тиждень у 4 класі

   Тиждень, що минув, - це справжнє свято, наповнене безліччю емоцій, відкриттів, старань. Щодня учні та вчителі  4 класу приходили в одязі певного кольору, клас радо зустрічав їх кульками  відповідної барви.

   Білий, найсвітліший з кольорів, - символ чистоти і ніжності, колір миру. Посвятили йому понеділок. Зранку- щоденна молитва, ранкова зустріч "Білі голубки, несіть мир в Україну!" Діти співали пісню "Боже, Україну збережи!", слухали казки про дружбу й мир, виготовляли  для наших воїнів  ангелики - обереги.

   Вівторок - червоний. Це колір гідності, активності, успіху, любові. Провели ранкову зустріч "Від серця до серця", гру- ланцюжок "Червоні слова", виготовляли подарунки для матусь з найтеплішими вітаннями. Ну і без "Ой у лузі червона калина" ніяк...

  Середі дістався жовтий - колір сонця, радості, оптимізму, творчості. Діти дарували один одному "смайлики", "шукали" цю барву в овочах, фруктах. Закінчився день  дуже смачно - діти самостійно  готували фруктовий салат!

 Зелений день збігся з днем народження Т.Г.Шевченка - поета, художника, пророка, генія, природолюба. Це колір природи. Він так і манить свіжістю і красою, запахом ялин і сосон. Діти залюбки взяли участь у рольовій грі "На лісовій стежині". Попри примхи  погоди вирушили на екскурсію. Грали  в ігри "Впізнай дерево", "Асоціації", "Аукціон слів".

    Фінальний день тижня був синім. ним називають нашу планету, адже це колір повітря і води, вічності і спокою. У цей день діти грали у "Піраміду слів","цікавинку-кольоринку", інтерактивний філворд "Синій" творчо працювали у групах.

    Кожного дня діти чекали з нетерпінням. Кольоровий тиждень залишив багато позитивних  вражень. Він чудово забарвив шкільні будні четвертокласників та їх учителя Кулинич Г,С. 

 

    

 

   

Шевченко - дітям

     До Дня народження Т. Шевченка у 2 класі (кл.кр.Волошин Н.В) була проведена година спілкування "Шевченко-дітям".

   Другокласники пройшлися дитячими  стежками поета. Виразно читали вірші Шевченка. До поезій  учні малювали  ілюстрації , робили аплікації .Із задоволенням дивилися відео  та слухали твори Пророка, покладені на музику.

    Учні  дружньо прочитали  вірш "Садок вишневий коло хати". 

   Шевченко - це той, хто живе в кожному з нас. Він - душа народу, правдива і щира. Поезія його розлита повсюди, то ж читаймо її.

    

Актуальна крізь роки творчість Тараса Шевченка

 Тарас Шевченко…Кожен з нас виокремлює у його творчості  щось своє, що найбільше відгукується у серці в ту хвилину, адже оспівані і тонко виражені поетом у слові цінності – свобода, воля, незалежність – це непорушний фундамент української нації. Творчість геніального письменника наснажує, адже це - поезія любові до України, а головне – поезія віри та перемоги, спонукання до боротьби за рідну землю.

  З нагоди відзначення Шевченківських днів дев’ятикласники разом із вчителем української мови Андріаною Майстришин та музичним керівником Любов’ю Хоростіль підготували захід « Борітеся – поборете, вам Бог помагає!». Перед глядачами постали міні-інсценізації з життя поета (у ролі малого Тараса виступив учень 6 класу Арсеній Гнідець). Учасники вшановували пам’ять Шевченка текстами сучасних творів, декламували актуальні поезії Кобзаря, поєднуючи їх із нелегким сьогоденням нашої держави, та акцентували увагу на пророчих рядках про щасливе майбутнє України, де «буде син, і буде мати…». Марія Біловус прочитала авторський вірш-присвяту сучасним героям.

  Зворушливо та по-новітньому звучали музичні композиції на слова поета «Думи», «Не журися, Україно, панно синьоока», «Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями» у виконанні ансамблю дівчат 8 та 9 класів, заключним акордом пролунала пісня на слова О. Пономарьова «Заспіваймо пісню за Україну».

  Бібліотекар Тетяна Криворучко представила до уваги присутніх тематичну книжкову виставку «Весна починається з «Кобзаря»».

 Із підсумковим словом до школярів звернувся директор закладу Володимир Ковальчук, який наголосив на значущості Шевченкової творчості та необхідності її вивчати, знати й розуміти  молодому поколінню.

Флешмоб читання віршів до 209 річниці від Дня народження Т.Шевченка

Т. Шевченко, пророк і геній українського народу. Він сьогодні як ніколи, воєдино злився зі свої великим народом. І твердо, нескорено ступає повсюдно у вільній державі, через уста кожного із нас, незалежно від віку, промовляє :
Борітеся - поборете, вам Бог помагає!
За вас правда, за вас сила і воля святая!
9 березня у 5 класі (вч. Федик Ірина) відбувся флешмоб читання віршів
Т. Шевченка до 209 РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ ЙОГО НАРОРОДЖЕННЯ

Про Шевченка, про Тараса...

    9 березня 2023 року минуло 209 років від дня народження  видатного майстра слова, талановитого художника Т.Г.Шевченка.

      З нагоди вшанування пам'яті Великого Українця учні 3 класу  (кл. кр. Мелешко Л.О.) провели захід на тему: " Про Шевченка, про Тараса". Діти чудово  декламували вірші Великого Кобзаря, співали пісні на слова Т. Шевченка.

    У сценках було відтворено  життя малого тараса. Головну роль зіграв  Юрчик Денис. Майстерність проявили Тимо Софія і Підборіжна Анна-Марія у ролях Яринки та Оксани.

    З уст дітей звучали  слова,  які дуже актуальні сьогодні:

              Буде тобі враже, як Шевченко скаже!!!

    Минають роки, змінюються покоління, але слово  Т. Шевченка живе і вічне!

НАШІ ГЕРОЇ

   З метою вшанування світлої пам'яті Нашого Героя, Мирона, у п'ятницю 03.03.2023 учні та педагоги нашого закладу  відвідали його могилу. Щира молитва, хвилина мовчання та проникливі  віршовані рядки  пройняли дитячі серця, нагадавши про відвагу, незламність  духу, патріотизм Небесного Воїна - Янгола!

 

                        СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Українська мова  - мова Перемоги!

     2 березня, учнями 6-7 класів, під керівництвом учителя української мови Ваньо Н. П.,  було проведено виховний захід:  "Українська мова  - мова Перемоги!"

    Події останнього року стали поштовхом для переосмислення ролі рідної мови в житті кожного українця. Вона стала оберегом, символом єдності, знаком незламності й сили духу для кожного з нас! Тому, метою заходу було пробудити це почуття національної гідності.

     Розпочався захід із авторської казочки шестикласника про Мову, а далі все було підхоплено віршами, крилатими висловами та піснями про мову. Заглянули учні і до гендерного питання про мову та веселою ноткою розказали, що українська мова - найкраща!

    Окрім цього, ми не забули щиро подякувати нашим хлопцям, які зараз захищають нас та нашу рідну мову. Низько вклонившись їм, учні запалили свічки в пам'ять про наших Героїв, яких, на жаль, забрала клята війна. І щиро помолились, щоб кожен Герой України повернувся живим додому!

                         Слава Україні! Героям Слава! 💙💛 

У житті усім потрібна дружба

   3 березня соціальний педагог Любов Хоростіль провела у 4 класі  бесіду з елементами тренінгу "Живемо у дружбі і злагоді". 

   Дружба - це близькі стосунки засновані на взаємодії, допомозі, прихильності. Це активна зацікавленість один в одному. Без друзів у наш час важко жити на світі.

Зацікавлення у професійному самовизначенні

 

    28   лютого соціальний педагог Любов Хоростіль провела анкетування серед учнів 9 класу щодо професійного визначення.

    Вибір професії сьогодні все міцніше пов'язується з такими поняттями, як "профорієнтація". Саме профорієнтація має ставити знак рівності між життєвими прагненнями молоді й суспільними потребами в трудових ресурсах на ринку праці.

  Метою профорієнтаційної роботи зі школярами є допомога учневі у виборі сфери діяльності, а в ній професії, яка б відповідала його здібностям і можливостям, сприяла розвитку професійних нахилів та інтересів.

Робота психологічної служби

   «Першою ознакою, що ти дорослий,- так вважають підлітки,- це коли  ти палиш, а як користуєшся вейпом, ну тоді взагалі, ти в «тренді»».

    Що все це оманна і переходить у шкідливу звичку, яка призводить до негативних наслідків; намагалась довести, наша психологиня, Оксана Михайлівна, використавши тренінг на тему: «Вейп-модний девайс чи зброя уповільненої дії?».

На тренінгу було продемонстровано презентацію, проведено практичне завдання і, звичайно, висновки, до яких прийшли учасники тренінгу

     Булінг- це небезпека, про яку треба говорити і робити все, щоб вона не мала місця у нашому освітньому просторі.

     Тому у Глиницькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів практичним психологом Козак Оксаною Михайлівною було проведено тренінг: «Розпізнай, вияв, зупини булінг!!!», підготовлено буклети, розповсюджено пам‘ятки, а в старших класах учні писали есе на тему: «Булінг, як його розпізнати і запобігти». 

Інтернет… Глобальна мережа-глобальні можливості, які переплітаються з глобальними труднощами. 

Безпека в соціальних мережах!!!

Як про це говорять у Глиницькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів ?

А ось так…

А також проінформовано про нову небезпеку-поширення субкультури (ІПСО) «Редан». Повідомлення такого змісту було поширено у соцмережі для батьків, як інформація і «переший дзвіночок», щодо попередження небезпеки.

 

 

 

 

 

 

Це ще раз підтверджує , що про безпеку в інтернет -просторі потрібно говорити завжди і з усіма!

Квест - гра "В гостях у казки"

    До Міжнародного Дня рідної  мови другокласники(кл.кер. Волошин Н.В) провели квест - гру "В гостях у казки". На дітей чекали цікаві зупинки: Бібліотечна, Математична, Музична, Медична, Спортивна, Художня. Під час зупинок учні виконували різноманітні завдання. Вони розгадували  загадки про казкових героїв, виконували пісні  героїв із казок, розв'язували задачі, малювали ілюстрації до улюблених казок, складали прислів'я  про мову.

     У кінці квесту з дитячих вуст лунали  вірші про рідну мову.

Мова - це ДНК нації !!!

  До Міжнародного Дня рідної мови, під керівництвом вчителя української мови та літератури Козак Оксани Михайлівни в нашому закладі  було проведено ряд креативних заходів, щодо ідентифікації себе як українця. Діти пройшли своєрідний тест ДНК на національність і походження. Після завершення заходу - тесту, було оголошено результат - стопроцентова сумісність з батьківством української мови.          Українська мова - моя рідна  мова.

У нашій пам'яті вони назавжди

Герої Країни на захист повстали,
На захист своєї Святої Держави,
В якій ще не вмерла ні слава, ні воля,
Якій посміхнеться ще краща доля.
"Герої не вмирають" - це перше, що спадає на думку, коли згадуємо Героїв Небесної Сотні.
З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час подій 2013-2014 року на Майдані, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України в нашому закладі 21 лютого відбулося віче - реквієм "У нашій пам'яті вони назавжди". Діти переглянули фільм " Небесній Сотні вдячні за свободу!" Декламували вірші про героїв тих днів, а найбільше зворушила серце пісня "Тільки щоб не даремно. Небесна Сотня у небо..." у виконані шкільного ансамблю. А також хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх загиблих на Майдані.
З того часу ми змінились самі, змінили країну....І нехай там , на небі, вони усміхнуться разом з нами. Випросять Україні у Бога довгожданого миру.
Слава Україні - Героям слава, слава героям Майдану!!!

Міжнародний День рідної мови

Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

Цього дня у 5 класі було проведено мововзнавчу гру "Слово ддо слова - зложиться мова". Діти переглянули преезнтацію про історію запровадження цього свята, ознайомились із цікавими фактами про мову. Гуртом , дружньою командою розв'язували цікаві завдання, які підготувала для них Українська мова. Вкінці кожен мав можливість побути поетом і скласти свій вірш про мову.

Мова - то предків надбання....

Мова - краса спілкування,

Мова - як сонце ясне, 

Мова - то предків надбання

Мова - багатство моє.

Під таким гаслом був проведений  урок української мови у 1 класі нашої школі (кл.кер. Дудяк М.В.) . Діти розгадували  ребуси, читали  вірші, прислів'я,  приказки про мову. Особливо дітям сподобалось співати пісні про мову, Україну, а також виконали невеличкий танок.

20 лютого -   День Героїв Небесної Сотні

     20 лютого вдев'яте відзначаємо День Героїв Небесної Сотні. Сьогодні четвертокласники (кл. кер. Кулинич Г.С.) вшанували пам'ять тих, хто ціною власного життя відстояв майбутнє нашої держави.

Працюємо, наближаючи нашу  перемогу

До Дня героїв Небесної Сотні, наближаючи нашу Перемогу, виготовляємо окопні свічки для ЗСУ

Підтримуємо наші традиції

З метою піднесення патріотичного духу школярів, реалізації ритуалу підняття Державного прапора України та вшанування пам'яті загиблих захисників учні Глиницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів під звуки Державного гімну України підняли Прапор Держави та вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих захисників України

День без рюкзака

    14 листопада 2023  року в нашому навчальному закладі  вперше відбувся День без рюкзака. Ініціаторами заходу стали педагог -організатор Ковалик Н.С. та учнівське самоврядування. Серед охочих долучитися до свята були учні 5 - 11 класів. Ті, кому набридли рюкзаки, хто до кінця дня не відчуває спину під вагою "граніту науки", вирішили розбавити звичайний шкільний день  яскравими фарбами й підійшли до завдання творчо і креативно. Отож, цього дня  в нашому освітньому закладі можна було побачити учнів  із вечірніми сумочками, торбинками, шоперами, авоськами, папками, пакетами, дипломатами, термосумками, коробками, лотками, валізами й дорожніми сумками,  навіть з овочевою сіткою, кошиком із супермаркета і навіть із каструлею, звичайними відрами та відром зі шваброю для миття підлоги, наволочками, пасхальними кошиками, ба навіть мініхолодильником. Різноманітні форми та кольори "рюкзакозамінників" додали звичайному дню цікавості, активності, веселощів. 

         Спасибі всім учням, які долучилися до ініціативи! 

    І хтозна, можливо, цей день теж із часом стане креативною традицією в стінах нашої школи

Підтримуємо тих, хто виборює нашу свободу і мир.

    Нещодавно учні нашої школи виготовляли обереги та намалювали малюнки для захисників України. Так діти хочуть підтримати  та подякувати  українським військовим  за захист і побажати їм, як найшвидше повернутись додому.

     Малюнки, обереги разом з окопними свічками були передані нашим військовим на передову.

Вдосконалюємо роботу з електронними журналами на порталі "Нові знання"

У січні між педагогами закладу відбулось обговорення з теми «Робота з електронним журналом “НОВІ ЗНАННЯ”( на виконання наказу ЯМР від 30.11.2022 № 05-02/710 “Про організацію роботи щодо впровадження електронного класного журналу”), мета якого  − розвиток професійної компетентності педагогів,  підвищення рівня обізнаності з питань використання електронних журналів в освітньому процесі, вирішення проблемних питань: 

- перші кроки роботи на порталі “НОВІ ЗНАННЯ” NZ.UA;

- отримання доступу до порталу і вхід;

- надання доступу вчителям на порталі, додаткові можливості;

-  надання доступу батькам та здобувачам освіти на порталі;

- створення  та ведення електронних журналів;

- проблемні ситуації у роботі з електронними журналами.